Масове захворювання дітей дошкільного підрозділу Оскільського НВК Зміївського району

За інформацією КЗОЗ Ізюмська Центральна районна лікарня 26-27.05.2017 було госпіталізовано 6 дітей дошкільного підрозділу Оскільського НВК з діагнозами харчова токсикоінфекція та гострий гастроентероколіт.

На теперішній час всі госпіталізовані діти виписані зі стаціонару та встановлені заключні діагнози: гострий гастроенетроколіт неуточненої етіології – 2 дитини, харчова токсикоінфекція неуточненої етіології – 3 дитини, харчова токсикоінфекція викликана стафілококом ауреус – 1 дитина.

З метою встановлення причин та факторів виникнення захворювань фахівцями Управління Держпродспоживслужби в Ізюмському районі проведено розслідування в дошкільному підрозділі Оскільського НВК та організовано проведення протиепідемічних заходів в закладі щодо недопущення поширення серед дітей та працівників інфекційних захворювань.

За результатами проведених лабораторних досліджень у працівника харчоблоку виділений стафілокок ауреус, в 6 змивах з об’єктів навколишнього середовища виділені бактерії групи кишкової палички.

Виявлені порушення в організації харчування дітей, незадовільний санітарно-гігієнічний стан харчоблоку, що підтверджено результатами лабораторних досліджень та наявність у працівника харчоблоку патогенної мікрофлори ймовірно сприяли виникненню та розповсюдженню інфекційних захворювань серед дітей закладу.

Матеріали розслідування направлені до Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Проведенні протиепідемічних заходів завершено.