Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужбою посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.
Станом на 01.04.2021 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за поточний період 2021 проведено комісійні перевірки 41 об’єкта централізованого водопостачання, 255 об’єктів децентралізованого водопостачання та 5 об’єктів водовідведення.
Порушення виявлені на 33 об’єктах централізованого водопостачання, на 170 об’єктах децентралізованого водопостачання та на 2 об’єктах водовідведення. З метою забезпечення усунення виявлених порушень винесено 39 приписів, 7 відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Ініційовано проведення 2 засідань місцевих комісій техногенно-екологічної безпеки з розгляду питання забезпечення населення районів області якісним питним водопостачанням та 1 засідання регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки на якому було розглянуто питання «Про стан забезпечення населення Харківської області питною водою гарантованої якості».
Проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.