Результати контролю за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області з 22.03.2021 по 28.03.2021 здійснено 408 моніторінгових перевірок суб’єктів господарювання, порушення виявлені на 75 (18,4%) об’єктах. З метою усунення виявлених порушень керівникам та відповідальним особам надано 74 приписи (пропозиції), на відповідальних осіб складено 62 протоколи про порушення санітарних норм і правил. Проінформовано органи місцевої влади – 11, правоохоронні органи — 4.
Перевірено 152 об’єкта торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення виявлені на 28 об’єктах; здійснено 17 перевірок агропродовольчих ринків, порушення виявлені на 1 ринку; 105 об’єктів непродовольчої торгівлі, порушення виявлені на 20 об’єктах; закладів громадського харчування – 28, порушення встановлені на 5 об’єктах; перукарень та салонів краси – 27, порушення виявлені на 6 об’єктах; інших об’єктів (аптеки, ТРЦ, розважальні заклади тощо) — 45, порушення виявлені на 11 об’єктах.
За попередній тиждень, сумісно з органами Національної поліції, перевірено 289 об’єктів, в т.ч. : 196 — магазинів, 1-супермаркет, 28 – громадського харчування, 64 — інших об’єктів .
З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 70306 перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 18893 приписи (пропозиції), оштрафовано 1522 відповідальні особи. Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.
В зв’язку із стрімким зростанням в області кількості захворілих на гостру респіраторну хворобу COVID-19 для недопущення подальшого погіршення епідемічної ситуації в області з захворюваності на коронавірусну хворобу і віднесення області до «червоного» рівня епідемічної небезпеки необхідно неухильно дотримуватись громадянам та суб’єктами господарювання профілактичних та протиепідемічних вимог, зокрема утримуватись від відвідувань місць потенційного скупчення людей, дотримуватись соціальної дистанції, маскового режиму, регулярно мити руки з милом та обробляти їх антисептиками тощо.