Результати контролю за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

В зв’язку із введенням «локдауна»  та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області з 08.01.2021 по 10.01.2021 здійснена 481 моніторингова перевірка суб’єктів господарювання, порушення виявлені на 110 (22,9%) об’єктах.

З метою усунення виявлених порушень керівникам та відповідальним особам надано 110 приписів (пропозицій), на відповідальних осіб складено 9 протоколів про порушення санітарних норм і правил. Проінформовано правоохоронні органи – 7 та органи місцевої влади – 5.

Серед перевірених об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків) – 233, порушення виявлені на 91 об’єкті, агропродовольчих ринків – 30, порушення виявлені на 6 ринках, закладів громадського харчування – 25, порушення встановлені на 1 об’єкті, перукарень та салонів краси – 16,  порушення виявлені на 3 об’єктах, інших об’єктів (аптеки, ТРЦ, розважальні заклади тощо) -177 об’єктів, порушення виявлені на 9 об’єктах.

Всього за попередній тиждень здійснено 769 перевірок, в т.ч.:

— закладів  громадського харчування — 46, порушення виявлені на 6 об’єктах,  за результатами видано 6 приписів та пропозицій,  оформлено 1 протокол;

—  об’єктів   продовольчої торгівлі — 370, порушення виявлені на 130 об’єктах, видано 130 приписів та пропозицій; оформлено 9 протоколів, проінформовано органи місцевої влади — 8, правоохоронні органи -7;

— об’єктів непродовольчої торгівлі — 223, порушення виявлені на 33 об’єктах, видано 33 приписи та пропозиції,  оформлено 1 протокол, проінформовано органи місцевої влади — 6, правоохоронні органи -2;

— здійснено перевірок  агропродовольчих ринків – 44,  виявлено порушень —  8, видано – 8 приписів та пропозицій;

— закладів загальної   світи —  9 , порушення  не виявлені ;

— перукарень, салонів краси —  27, порушення виявлені на 7 об’єктах, видано 7 приписів та пропозицій; оформлено 1 протокол;

—  інші об’єкти ( аптеки,ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водопостачання, тощо) – 50, порушення виявлені на 10 об’єктах, видано 10 приписів та пропозицій; оформлено 4 протоколи. З метою усунення порушень, за попередній тиждень,  винесено 13 постанов про накладення штрафів  за порушення карантинних заходів.

З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 62617 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 15975  приписів (пропозицій), оштрафовано  1268  відповідальних осіб.  Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.

В зв’язку із введенням локдауна наголошуємо на утриманні від відвідувань місць потенційного скупчення людей, а саме громадського транспорту, об’єктів громадського харчування, ринків, непродовольчих магазинів тощо для недопущення захворювання.

Залишається необхідність неухильно дотримуватись соціальної  дистанції,    масочного   режиму,   регулярного   миття   рук  з  милом  та   обробки  антисептиком.