Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 6 січня 2021 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області  у посівах озимої пшениці  було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,0 — 2 колонії на гектарі за поширеності  71%;  на  неорних землях їх чисельність становила  1,5 — 4 колонії на гектарі за поширеності 100%.

Зараз стримуючими факторами розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі й замерзання талої води на полях і в норах. Їх подальший розвиток  значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема, стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву, або ж наявність стабільного снігового покриву сприятимуть життєдіяльності гризунів.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.