Фахівцями управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в м. Харкові Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області протягом 2020 року здійснено 1850 заходів щодо дотримання карантинних заходів суб’єктами господарювання

Фахівці управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в м. Харкові Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області протягом 2020 року здійснювали моніторингові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних заходів та виконання основних профілактичних та протиепідемічних рекомендацій, в тому числі  в розважальних закладах, закладах громадського харчування, громадському транспорті (метрополітені, залізничному транспорті та інших перевізників міста Харкова), перукарнях, гуртожитках, магазинах продовольчої та непродовольчої торгівлі,  пунктах тестування ЗНО, закладах освіти  всіх форм власності, закладах фізичної культури та спорту, розважальних закладах в денний та  нічний час.

Перевірки проводились сумісно з представниками органів місцевого самоврядування, Національної поліції України з залученням представників ЗМІ.  За результатами виявлених порушень щодо недотримання карантинних заходів  керівникам було надано 1310 пропозицій, 342 суб’єкти господарювання  притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

За поданням  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в м. Харкові Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області винесено Розпорядження Харківської міської ради від 23.07.2020 №18 щодо заборони роботи 3 закладів громадського харчування та 2 розважальних закладів.

Також, за матеріалами управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в м. Харкові Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області було розпочато кримінальне впровадження щодо одного нічного розважального закладу, керівника притягнуто до адміністративної відповідальності.

В кожному закладі проводилась  роз’яснювальна робота з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та надавались рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19.

В зв’язку з подовженням дії карантину до 28 лютого 2021 робота з профілактики та недопущення розповсюдження серед населення м. Харкова захворювань на  гостру респіраторну хворобу СOVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. продовжується