Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 24 грудня 2020 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області у посівах озимої пшениці, ріпаку та багаторічних травах було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,0 — 3 колонії на гектарі за поширеності 45 — 100%; на неорних землях їх чисельність становила 1,6 — 4 колонії на гектарі за поширеності 100%.
Зараз стримуючими факторами розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі й замерзання талої води на полях і в норах. Їх подальший розвиток значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема, стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву, або ж наявність стабільного снігового покриву сприятимуть життєдіяльності гризунів.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.