ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ З СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 07 жовтня 2020 року  провели онлайн конференцію щодо заходів запобігання поширення, розповсюдження, попередження випадків використання незареєстрованих ГМО у відкритих системах.

У конференції брали участь представники суб’єктів господарювання в сфері насінництва та розсадництва. До програми конференції увійшли з актуальні проблеми використання ГМ-рослин у «відкритій системі». Особливу увагу було надано питанню вивільнення в навколишнє середовище ГМО. Був наданий чіткий алгоритм дій при зверненні фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

Відповідно до закону, використання ГМ-рослин у «відкритій системі» можливе лише після державної реєстрації. До реєстрації вивільнення в навколишнє середовище ГМО можливе тільки з метою випробовувань і на основі спеціального дозволу. Проведення державної апробації (випробовувань) ГМО у відкритій системі здійснюється виключно на підставі дозволу, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Дозвіл видається одноразово на проведення державної апробації (випробовувань) конкретно визначеного ГМО. Спеціалісти відділу звернули увагу, що для запобігання використання незареєстрованих генетично модифікованих організмів у відкритих системах рекомендовано перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково переглянути на наявність сортів, що пропонуються до реалізації, в Державному реєстрі сортів рослин придатних до поширення в Україні. Перевірити наявність та чинність сертифікатів що засвідчують сортові та посівні якості насіння. Насіння і садивний матеріал, які вироблені із застосуванням генетично модифікованих організмів, а також ввезені в Україну без їх державної реєстрації, крім проведення державної апробації (випробувань) генетично модифікованих організмів у відкритих системах, підлягають утилізації та знищенню.

Учасники конференції зазначили високий рівень доповіді. Конференція була проведена на високому професійному рівні