Результати контролю за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 36760 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 10763  приписів (пропозицій), складено 806 протоколів про адміністративні правопорушення.  Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.

На виконання рішень регіональної комісії з питань ТЕБ та НС  проводиться сумісна робота з  правоохоронними органами щодо контролю дотримання протиепідемічних заходів в об’єктах торгівлі,  закладах громадського харчування, громадському транспорті, розважальних закладах (нічних клубах) тощо. Всього проведено  2284 сумісних перевірок .

На виконання протоколів регіональної комісії з питань ТЕБ та НС проводиться нагляд за дотриманням карантинних заходів суб’єктами господарювання та організовано проведення моніторингових перевірок на залізничних станціях (вокзалах) та залізничному транспорті внутрішнього сполучення на територіях  окремих  адміністративно-територіальних одиниць області  «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки.  Всього здійснено 50 перевірок  приміських залізничних вокзалів та 17 потягів приміського сполучення. Порушення виявлені на 20 об’єктах. Для усунення порушень надано 20 приписів (пропозицій) та проведено 33 роз’яснювальні бесіди на об’єктах.

За попередній тиждень здійснено 1221 перевірка, в т.ч. закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та ін. Порушення виявлені на 563 (46,1%) об’єктах. З метою усунення порушень винесено 22 постанови про накладення штрафів  за порушення карантинних заходів, видано 563 приписів та пропозиція, оформлено 41 протокол, проінформовані органи місцевої влади – 39, правоохоронні органи – 5.

На  виконання доручення  Прем’єр-міністра України  від 04.09.2020    № 37133/0/1-20 проводиться нагляд за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів  закладами загальної середньої  світи, вищих навчальних закладів, професійно-технічних училищ області та дошкільних  закладів щодо створення безпечних умов перебування учнів та працівників.           За попередній тиждень перевірено 86 закладів, в т.ч. школи, ДНЗ, ПТУ. Порушення виявлені в 26 закладах. Для усунення виявлених  порушень  видано 26 приписів та  пропозицій,  3 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності, до органів влади та місцевого самоврядування направлено  2 інформації.

В зв’язку із швидким ростом захворюваності на коронавірусну хворобу серед населення області наголошуємо на необхідності неухильно дотримуватись соціальної  дистанції,    масочного   режиму,   регулярно   мити   руки  з  милом  та   обробляти  антисептиком.