Результати контролю за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 35539 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 10200  приписів (пропозицій), складено 765 протоколів про адміністративні правопорушення.  Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.

На виконання рішень регіональної комісії з питань ТЕБ та НС  проводиться сумісна робота з  правоохоронними органами щодо контролю дотримання протиепідемічних заходів в об’єктах торгівлі,  закладах громадського харчування, громадському транспорті, розважальних закладах (нічних клубах) тощо. Всього проведено  2200 сумісних перевірок .

На виконання протоколів регіональної комісії з питань ТЕБ та НС проводиться нагляд за дотриманням карантинних заходів суб’єктами господарювання та організовано проведення моніторингових перевірок на залізничних станціях (вокзалах) та залізничному транспорті внутрішнього сполучення на територіях  окремих  адміністративно-територіальних одиниць області  «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки.  Всього здійснено 43 перевірки  приміських залізничних вокзалів та 14 потягів приміського сполучення. Порушення виявлені на 18 об’єктах. Для усунення порушень надано 18 приписів (пропозицій) та проведено 27 роз’яснювальних робіт .

За попередній тиждень здійснено 1197 перевірок, в т.ч. закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та ін. Порушення виявлені на 427 (35,7%) об’єктах. З метою усунення порушень винесено 12 постанов про накладення штрафів  за порушення карантинних заходів, видано 427 приписів та пропозиція, оформлено 9 протоколів, проінформовані органи місцевої влади – 24.

На  виконання доручення  Прем’єр-міністра України  від 04.09.2020    № 37133/0/1-20 проводиться нагляд за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів  закладами загальної середньої  світи, вищих навчальних закладів, професійно-технічних училищ області та дошкільних  закладів щодо створення безпечних умов перебування учнів та працівників.           За попередній тиждень перевірено 96 закладів, в т.ч. школи, ДНЗ, ПТУ. Порушення виявлені в 26 закладах. Для усунення виявлених  порушень  видано 26 приписів та  пропозицій,  1 відповідальна особа притягнута до адміністративної відповідальності, до органів влади та місцевого самоврядування направлено  2 інформації.

Наголошуємо, що в умовах підвищення захворюваності на  коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно дотримуватись соціальної  дистанції,    масочного   режиму,   регулярно   мити   руки  з  милом  та   обробляти  антисептиком.