Результати контролю за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 31718 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 8895 приписів (пропозицій), складено 725 протоколів про адміністративні правопорушення. Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.
За попередній тиждень здійснено 1263 перевірки закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та ін. Порушення виявлені на 417 (33%) об’єктах. Для усунення виявлених порушень видано 417 приписів та пропозицій, оформлено 14 протоколів, проінформовані органи місцевої влади — 49.
На виконання рішень регіональної комісії з питань ТЕБ та НС проводиться сумісна робота з правоохоронними органами щодо контролю дотримання протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування, громадському транспорті, розважальних закладах (нічних клубах) тощо. Всього проведено 1863 сумісні перевірки.
На виконання протоколів регіональної комісії з питань ТЕБ та НС проводиться нагляд за дотриманням карантинних заходів суб’єктами господарювання та організовано проведення моніторингових перевірок на залізничних станціях (вокзалах) та в залізничному транспорті внутрішнього сполучення на територіях окремих адміністративно-територіальних одиниць області «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки. Всього перевірено 11 приміських залізничних вокзалів та 2 потяги приміського сполучення. Порушення виявлені на 3 об’єктах. Для усунення порушень надано 3 приписи (пропозицій) та проведена роз’яснювальна робота на 5 об’єктах.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 04.09.2020 № 37133/0/1-20 проводиться нагляд за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів закладами загальної середньої світи області щодо створення безпечних умов перебування учнів та працівників. Станом на 11.09.2020 перевірено 248 закладів, порушення виявлені в 33 закладах. Для усунення виявлених порушень видано 33 приписи та пропозиції, 2 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності, до органів влади та місцевого самоврядування направлено 13 інформацій. Кількість перевірених дошкільних закладів — 427, в 52 закладах виявлені порушення, видано 52 приписи та пропозиції, до органів влади та місцевого самоврядування направлено 23 інформації.
Наголошуємо, що в умовах підвищення захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно дотримуватись соціальної дистанції, масочного режиму, регулярно мити руки з милом та обробляти антисептиком.