Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужбою посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.
Станом на 10.09.2020 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено комісійні перевірки 331 об’єкта централізованого та 2396 об’єктів децентралізованого водопостачання, 43 об’єктів водовідведення.
Порушення виявлені на 179 об’єктах централізованого та на 1927 об’єктах децентралізованого водопостачання, а також на 7 об`єктах водовідведення. Через виявлені порушення санітарного законодавства видано 242 приписи про усунення виявлених порушень та 120 відповідальних осіб притягнуті до адміністративної відповідальності. Ініційовано проведення 19 засідань місцевих комісій техногенно-екологічної безпеки з розгляду питання забезпечення населення районів області якісним питним водопостачанням та 1 засідання регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки на якому було розглянуто питання «Про стан забезпечення населення Харківської області питною водою гарантованої якості». Інформація про невиконання вимог санітарного законодавства щодо 1 підприємства питного водопостачання направлена до Головного управління Національної поліції в Харківській області для вжиття заходів реагування в межах повноважень.
Проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.