Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 3 вересня 2020 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в посівах кукурудзи майже на усіх обстежених площах відмічено продовження живлення гусениць стеблового кукурудзяного метелика з пошкодженням ними 2,4-6% рослин та качанів.
У посівах цукрових буряків на всіх обстежених площах 1 — 3% рослин були заселені листковою попелицею та буряковими блішками, а 2 — 4% рослин уражувались церкоспорозом.
У посівах соняшнику продовжують розвиватися клопи сліпняки, ними було заселено 2-11% рослин на 90% обстежених площ; гусеницями листогризучих совок (бавовникової совки) заселено 3,6-6% рослин на 42% площ. Також 3,8 — 21% рослин соняшнику уражувались септоріозом та іржею на 64 — 81% обстежених площ.
На усіх обстежених неорних землях відмічене живлення нестадних видів саранових за чисельності імаго 2,3 — 3 екз. на кв.м.
На обстежених площах полів з під озимої пшениці було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1 колонія на гектарі, економічний поріг шкідливості на цих полях не перевищений.
На усіх обстежених площах насаджень яблуні відмічено пошкодження 1-2% плодів яблуневою плодожеркою. Попелицями та червоним кліщем було заселено 3-5% листя. Також на цих площах відмічено ураження паршею та борошнистою росою. При цьому паршею були уражені 10% плодів; ураженість листя паршею та борошнистою росою склала 5 — 15%.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки із забезпеченням збереження корисної ентомофауни та медоносних бджіл.