Посилено контроль за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області посилено контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.

З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 25947 перевірка суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог, порушення  карантинних вимог виявлялись в  29,0%.

З метою усунення виявлених порушень оформлено 7579 приписів (пропозицій), складено 674 протоколи про адміністративні правопорушення.  Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.

Тільки за 25.08.2020 винесено 29 постанов щодо притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за порушення карантинних вимог.

За попередній тиждень з 17.08.2020 по 25.08.2020  здійснено 1205 перевірок закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та інших об’єктів. Порушення виявлені на 505(43%) об’єктах. Для усунення виявлених порушень видано 505 приписів та пропозицій, оформлено 19 потоколів , проінформовані органи місцевої влади — 39, правоохоронні органи- 8.

На виконання рішень регіональної комісії з питань ТЕБ та НС  проводиться сумісна робота з  правоохоронними органами щодо контролю дотримання протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування, громадському транспорті та розважальних закладах (нічних клубах). Всього проведено 252 сумісних перевірок.

Під час перевірок виявлялися факти нехтування відвідувачами використанням  засобів захисту, зокрема, відсутність або невірне носіння захисних масок, відсутність захисних окулярів на працівниках, відсутність контейнерів для збору використаних масок,  не проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні 2 години та інші.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області наголошує , що в умовах підвищення захворюваності на  коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно дотримуватись соціальної  дистанції,    масочного   режиму,   регулярно   мити   руки  з  милом  та   обробляти  анти-септиком. Адже нехтування простими санітарними нормами  загрожує Вашому здоров’ю та здоров’ю  Ваших  близьких.