Продовжується контроль за дотриманням карантинних заходів в Харківській області

Головним управління Держпродспоживслужби в Харківській області продовжуєтся контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.
З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 20160 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог, порушення карантинних вимог виявлялись в 26,4%. Перевірялись пункти ЗНО, дошкільні заклади; заклади громадського харчування, заклади торгівлі продовольчими товарами, заклади торгівлі непродовольчими товарами, агропродовольчі ринки та ін.
З метою усунення виявлених порушень оформлено 5308 приписів (пропозицій), складено 488 протоколів про адміністративні правопорушення. Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.
За попередній тиждень з 20.07.2020 по 26.07.2020 здійснено 1343 перевірки закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та інших об’єктів. Порушення виявлені на 554 (41,2%) об’єктах. Для усунення виявлених порушень видано 588 приписів та пропозицій, 52 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності, проінформовані органи місцевої влади — 51, правоохоронні органи- 8.
На виконання рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 03.07.2020 №17 проводиться сумісна робота з органами місцевої влади та правоохоронними органами щодо контролю дотримання протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування, громадському транспорті та розважальних закладах (нічних клубах). Проведені сумісні перевірки дотримання протиепідемічних вимог в КП «Харківський метрополітен» та нічних розважальних закладах (клубах) з представниками правоохоронних органів, органів місцевої влади та ЗМІ.
Під час перевірок були встановлені порушення профілактичних заходів, зокрема відсутність захисних окулярів на працівниках закладів, відсутність контейнерів для збору використаних масок, не проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні 2 години та виявлялись факти нехтування відвідувачами використанням засобів захисту та неправильне носіння захисних масок.
Проведення заходів щодо профілактики спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.