Які захворювання можна підхопити під час купання в водоймах?

На жаль, купання в місцевих водоймах, особливо зі стоячою водою, загрожує масою проблем — від алергічних хвороб шкіри до інфекційних і паразитарних захворювань зі смертельним результатом.

Отже, які ж «неприємності» можна підхопити в місцевій водоймі? Список можливих захворювань вражає:

 1. Кишкові інфекції (дизентерія, ентеровірусні інфекції).
 2. Хвороби очей (кон’юнктивіти і блефарити) і вух (зовнішній отит).
 3. Геморагічна лихоманка з нирковим синдромом і лептоспіроз. За цими страшними назвами ховаються важкі інфекційні хвороби, які вражають кров і нирки (при лептоспірозі — ще й печінку). Переносниками цих захворювань виступають гризуни.
 4. Глистові інвазії. Бачиш, що у водоймі плавають качки і купаються бродячі тварини? Тоді сам не поспішай залазити в воду.
 5. Захворювання, викликані найпростішими (закінчитися все може запаленням мозкових оболонок і головного мозку, обумовленого акантамебами і неглеріямі — збудниками, які живуть в теплій стоячій воді).
 6. Шкірні захворювання (короста та ін.).

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

 • Знак «Купання заборонено». Раз заборонено, то нехай буде заборонено.
 • Зграя качок або гусей. Там, де постійно перебувають водоплавні птахи (особливо дикі), у воді живуть паразити.
 • Водопій тварин. Місце водопою легко впізнати по великій кількості слідів тварин та залишків їх життєдіяльності. Тут з високою ймовірністю можна отримати набір кишкових інфекцій.
 • Корчі, що стирчать з-під води. Раз щось стирчить з води, значить, щось є і в воді. Вважайте, що корчі — айсберги: під водою ховаються невидимі зарості. А це означає, що високий ризик поранитися, вдаритися або зачепитися одягом за сучок.
 • Звалища сміття. Стихійні звалища і стічні канави спускають у воду найрізноманітніший бруд, не тільки бактерій і паразитів. Надихатися токсичними випарами або поплавати в розчині невідомих хімічних сполук — дуже погана ідея!

Коли побачите біля річки чи ставка контрольні ознаки — НЕ ЗАПЛИВАЙТЕ ТУДИ!