Фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів на підставі звернення громадянина

При проведенні перевірки встановлено, що споживач звернувся до магазину з питання придбання алкогольного напою, проте отримав відмову, мотивовану тим, що алкогольні напої після 22:00 години не продаються. У своїх поясненнях суб`єкт господарювання зазначив, що не реалізує лікеро-горілчані вироби в нічний час доби, з 22:00-8:00, у зв’язку з урахуванням побажань жителів будинків, розташованих поруч з магазином, а також за усним погодженням з місцевою владою.

За результатами перевірки встановлене порушення законодавства про захист прав споживачів, а саме, ч.1, ч.2 ст.17 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 №1023-ХІІ, п.16 «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» , затверджених Постановою КМУ від 15.06.2006 № 833.

Відповідальну особу даного суб`єкта господарювання було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно із ч.1 ст.155 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штраф у розмірі 170 грн. 00 коп. На суб`єкта господарювання було накладено адміністративно-господарську санкцію відповідно до п.12 ст.23 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-ХІІ та накладено штраф у розмірі 8500 грн. 00 коп. Вказані штрафи були сплачені в добровільному порядку.

Крім того, вищезазначеному суб`єкту господарювання надано припис про усунення порушень законодавства про захист прав споживачів, а саме: забезпечити право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час з урахуванням режиму роботи магазину, зокрема продаж алкогольних напоїв після двадцять другої години.