Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужбою посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування з 13.03.2020 по 23.07.2020 здійснено 2369 перевірок об’єктів водопостачання, що склало 47,1% від загальної кількості таких об’єктів, у тому числі 303 об’єкти централізованого (48,9%) та 2066 об’єктів децентралізованого водопостачання (46,9%).

Під час здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства порушення встановлено на 1834 об’єктах водопостачання (77,4%), у тому числі на 169 об’єктах централізованого (55,7%) та 1665 об’єктах децентралізованого водопостачання (80,6%).

Взято участь у перевірках 37 об’єктів водовідведення, що склало 45,7% від кількості об’єктів водовідведення, порушення встановлено на 5 об’єктах (13,5%).

За результатами проведеного аналізу встановлено, що значний відсоток порушень при перевірках об’єктів централізованого водопостачання встановлено у м. Люботин, Балаклійському, Борівському, Валківському, Вовчанському, Красноградському, Краснокутському, Чугуївському, Сахновщинському, Куп’янському, Ізюмському та Дергачівському районах (від 100% до 75% відповідно).

Аналогічна ситуація складається з виявленням порушень при перевірках об’єктів децентралізованого водопостачання (громадські колодязі, свердловини), зокрема порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 55,8% таких об’єктів.

За результатами проведеного аналізу встановлено, що значний відсоток порушень при перевірках об’єктів децентралізованого водопостачання встановлено у м. Люботин, Балаклійському, Близнюківському, Богодухівському, Вовчанському, Дворічанському, Дергачівському, Ізюмському, Кегичівському, Коломацькому, Краснокутському, Куп’янському, Лозівському, Печенізькому, Харківському, Чугуївському, Шевченківському районах (від 100% до 75% відповідно).

Встановлено порушення вимог законодавства на 5 перевірених об’єктах водовідведення, що склало близько 13,5%. Зокрема, при обстеженні цих об’єктів порушення встановлено у Чугуївському на 3 об’єктах, по 1 об’єкту в Первомайському та Ізюмському районах.

За результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) на підставі встановлених порушень санітарного законодавства ініційовано 19 засідань комісій ТЕБ та НС, видано 215 приписів, 104 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності на суму 19074 грн, до правоохоронних органів направлено одну справу.