В Борівському районі зареєстровано випадок ботулізму

17.06.2020 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області розпочато епідеміологічне розслідування випадку ботулізму у мешканця смт. Борова Борівського району Харківської області. Захворілий на 3 добу після появи перших ознак захворювання в важкому стані госпіталізований до реанімаційного відділення Комунального некомерційного підприємства Ізюмської міської ради «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері». Пізнє звернення за медичною допомогою зумовило важкість перебігу захворювання.
За наявною інформацією, виникнення захворювання пов’язано із вживанням в їжу копченої риби домашнього приготування.
Нагадуємо, що ботулізм вважається найнебезпечнішим інфекційним захворюванням, збудник вражає нервову систему, а важка форма хвороби може привести до летального наслідку.
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Зазвичай захворювання починається раптово, у людини порушується зір, виникає м’язова слабкість і з’являється сухість у роті, виникають запаморочення, ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), ураження мʼязів шиї та кінцівок, виникає параліч мускулатури.
Щоб уникнути захворювання:
— не варто споживати продукти невідомого походження;
— не придбати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;
— обов’язково дотримуватися чистоти при обробці продуктів для консервації і не використовувати зіпсовані овочі і фрукти;
— домашні консерви слід зберігати при температурі від 2 до 6 градусів.
Пам’ятайте, що лікування здійснюється тільки в умовах лікувального закладу. Ні в якому разі не займайтесь самолікуванням! За медичною допомогою звертайтесь своєчасно при перших ознаках захворювання!