ПОЛЬОВЕ ОЦІНЮВАННЯ (АПРОБАЦІЯ) НАСІННЄВИХ ПОСІВІВ

Для збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння, треба своєчасно організувати проведення польового оцінювання (апробації) насіннєвих посівів культур урожаю поточного року.
Відділ контролю у сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує суб’єктам господарювання, що відповідно ст. 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Згідно ст. 17 Закону використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Сертифікат видається, якщо насіння і садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
Процедуру проведення сертифікації, в тому числі сортової, визначає «Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97. Згідно з пунктом 10 цього Порядку суб’єкт насінництва та розсадництва подає до органу із сертифікації або його підрозділу за місцезнаходженням посіву заявку на визначення сортових якостей насіння.
Роботи з визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу (польове оцінювання) категорій добазового і базового насіння та категорій вихідного і базового садивного матеріалу проводить виключно аудитор із сертифікації (агроном-інспектор).
Проведення польового оцінювання насіннєвих посівів або насаджень та отримання сертифіката, що засвідчує сортові якості в подальшому дає право на реалізацію насіння, суб’єктам занесених до державного Реєстру насінництва та розсадництва.
За роз’ясненнями і консультаціями з цього питання просимо звертатися до контактної особи – начальник відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області – Захар Краснов тел.: 0504724926