Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужбою посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Станом на 29.05.2020 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено комісійні перевірки 223 об’єктів централізованого, 1369 об’єктів децентралізованого водопостачання та 31 об’єкт водовідведення.

Порушення виявлені на 114 об’єктах централізованого та на 1087 об’єктах децентралізованого водопостачання, а також на 4 об`єктах водовідведення. Через виявлені порушення санітарного законодавства видано 161 приписів про усунення виявлених порушень та 67 відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Ініційовано проведення 18 засідань місцевих комісій техногенно-екологічної безпеки з розгляду питання забезпечення населення районів області якісним питним водопостачанням та 1  засідання регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки на якому було  розглянуто питання «Про стан забезпечення населення Харківської області питною водою гарантованої якості».

Проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.