В Харківській області пройшов онлайн-семінар з питань алгоритмів взаємодій пасічників з аграріями та органами місцевої влади щодо попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл

21.05.2020 під головуванням заступника директора Департаменту аграрної політики – начальника управління тваринництва та племінної справи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрія Кравченка, у додатку Zoom, відбувся онлайн-семінар з питань алгоритмів взаємодій пасічників з аграріями та органами місцевої влади щодо попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.
Для участі в онлайн-семінарі були запрошені представники Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Андрій Бабарук, головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Володимир Пономаренко, директор Інститутут тваринництва НААН України Євген Руденко, голова ГО «Спілка пасічників Харківської області» Денис Солдатов, голови та представники районних спілок бджолярів Харківської області.
У вступному слові Андрій Кравченко зазначив важливість галузі бджільництва в економіці України та звернув увагу на складні умови в яких здійснюють діяльність бджоляри. Особлива увага була направлена на виникнення умов які призводять до масового отруєння бджіл та заходів щодо їх запобігання.
Підчас семінару розглядалися наступні питання:
1. Виникнення випадків масового отруєння бджіл (причини, наслідки, можливість попередження) – доповідач голова ГО «Спілка пасічників Харківської області» Денис Солдатов;
2. Вжиті заходи територіальними органами Держпродспоживслужби у Харківській області щодо попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл – доповідач головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Володимир Пономаренко;
3. Пропозиції до зміцнення законодавчої платформи галузі бджільництва, зокрема щодо попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл – доповідач директор Інститутут тваринництва НААН України Євген Руденко.
Під час онлайн-семінару було проведено опрацювання алгоритмів взаємодій пасічників з аграріями та органами місцевої влади для попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.
Було запропоновано внести пропозиції щодо зміни до нормативно-правових актів в галузі бджільництва, створення на території Харківської області регіонального центру для проведення діагностики випадків масової загибелі бджіл та встановлення їх причин, подання пропозицій до Державного бюджету України щодо виділення коштів для забезпечення територіальних органів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та ГО «Спілка пасічників Харківської області» спеціальним обладнанням та інвентарем для відбору та належного транспортування патологічного матеріалу до акредитованих та уповноважених лабораторій для з’ясування причин масової загибелі бджіл.