Підсумки роботи із зверненнями громадян за І квартал 2020 року

За 3 місяці 2020 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області надійшло для розгляду 556 звернень громадян.

В результататі розгляду звернень з питань дотримання санітарного законодавства за 1 квартал надійшло 138 звернень громадян, з них розглянуто 59 звернень, 2 звернення було повернуто заявнику на підставі ст.5 Закону України «Про звернення громадян», 7 звернень повернуто до органів виконавчої влади через відсутність підстав для розгляду а 6 звернень відправлено за належністю до відповідних органів та установ.

За зверненнями громадян, що надійшли протягом звітного періоду проводились перевірки викладених фактів із залученням представників органів місцевого самоврядування, за результатами 5 з них були підтверджені викладені заявниками факти. За виявлені порушення на 1 відповідальну особу накладений штраф. З метою усунення виявлених порушень санітарного законодавства видано 3 приписи, направлено 15 листів з пропозиціями до органів місцевого самоврядування.

За перший квартал 2020 року до Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області надійшло 57 звернень громадян, що стосувалися питань безпечності харчових продуктів, 9 звернень – з питань ветеринарної медицини. По 4 зверненням проведені позапланові заходи державного контролю, в результаті перевірок в 2 випадках виявлені порушення та винесені постанови про накладення штрафу, 1 звернення перенаправлено за належністю, по іншим зверненням надані роз’яснення заявникам.

За звітний період відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведена 1 позапланова перевірка щодо надавачів комунальних послуг – перевірка КП «ВОДА ЕСХАРА» на підставі колективного звернення мешканців смт. Есхар Чугуївського району Харківської області. За результатами позапланових заходів керівника КП «ВОДА ЕСХАРА» притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 165² КУпАП на суму 170,00грн., суб’єкту господарювання надано обов’язковий до виконання припис щодо усунення виявлених порушень під час формування та встановлення тарифів на комунальні послуги.

До управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за 1 квартал надійшло 287 звернень громадян. Протягом 1 кварталу 2020 року було проведено 77 позапланові перевірки за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

За результатами проведених перевірок суб’єктам господарювання за порушення законодавства про захист прав споживачів винесено 16 постанови про накладання стягнень, передбачених ст.23. Закону України «Про захист прав споживачів на загальну суму 23,0 тис.грн. та притягнуто до адміністративної відповідальності 27 осіб на загальну суму 4,3 тис.грн. Всього надійшло до бюджету коштів у розмірі 25,5 тис.грн. (адміністративні санкції- 3,3 тис.грн.; адміністративно-господарські санкції – 22,2 тис.грн.).

Всього за результатами проведених перевірок складено 39 актів, відповідно до яких встановлені порушення законодавства про захист прав споживачів.

За звітний період відділом контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг, реклами, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області здійснювався контроль за дотриманням рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог Закону України «Про рекламу» у сфері зовнішньої реклами, реклами в друкованих ЗМІ, на телебаченні, радіо та на транспорті.

Всього за 1 квартал 2020 року досліджено 164 рекламних носія, із них:

  • у сфері зовнішньої реклами – 157;
  • у сфері внутрішньої реклами – 1;
  • у друкованих ЗМІ – 3;
  • на транспорті – 3

У ході проведеного контролю відділом у звітному періоді було розглянуто 7 звернень споживачів зі скаргами на порушення законодавства про рекламу з боку рекламодавців при розміщенні реклами, заведено 66 справ про порушення вимог чинного рекламного законодавства.

За встановлені порушення до суб’єктів підприємницької діяльності винесено 70 рішень та накладено штрафів за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 86832 тис.грн.

Порушене питання Кількість звернень
— питання безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини; 68 — (12,23%)
— питання екології та забруднення навколишнього середовища, санітарного стану; 138 — (24,82%);
— питання захисту прав споживачів; 287 — (51,62%);
— питання цін; 32 — (5,75%);
— питання діяльності посадових і службових осіб; 12 — (2,16%);
— з інших питань. 1 9 — (3,42 %);