У Харківському районі зафіксовано випадок сказу кота

16.05.2020 в с. Вільхівка  Харківського району зареєстрований випадок сказу безпритульного кота, який підтверджено лабораторно. Хвора тварина покусала двох місцевих жителів.

За ініціативою Харківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 16.05.2020 в онлайн-режимі проведене позачергове засідання ДНПК при Харківській районній державній адміністрації за рішенням якого накладено карантинні обмеження по сказу на територію с. Вільхівка з прилеглими лісовими та польовими масивами та затверджений план комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин на території Вільхівської сільської ради Харківського району. Проводяться заходи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Звертаємо увагу, що багато власників домашних тварин не вважають за потрібне проводити щеплення котів проти сказу, на їх думку в зоні ризику даного захворювання перебувають в основному собаки. Хоча насправді кішки хворіють сказом в кілька разів частіше собак.

Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація. Тільки вакцинація врятує вашого улюбленця і вас від смертельно небезпечної хвороби.