Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужбою посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Станом на 15.05.2020 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено комісійні перевірки 192 об’єктів централізованого та 1116 об’єктів децентралізованого водопостачання, 30 об’єктів водовідведення.

Порушення виявлені на 95 об’єктах централізованого та на 858 об’єктах децентралізованого водопостачання, а також на 4 об`єктах водовідведення. Через виявлені порушення санітарного законодавства видано 137 приписів про усунення виявлених порушень та 62 відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності. Ініційовано проведення 15 засідань місцевих комісій техногенно-екологічної безпеки з розгляду питання забезпечення населення районів області якісним питним водопостачанням та 1  засідання регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки на якому було  розглянуто питання «Про стан забезпечення населення Харківської області питною водою гарантованої якості».

Проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 триває.