В зразках меду натурального встановлена наявність залишків антибіотиків.

Згідно з повідомленням ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» в рамках медійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ»  встановлено факти невідповідності за параметрами безпечності меду 2019 року медозбору:  «Різнотрав’я», виробництва громадянином Молчановим О.Б., смт. Старий Салтів, Вовчанський район, Харківська область, реалізація якого здійснювалася на агропродовольчому ринку «Соллі», м. Харків та «Меду натурального акацієвого» фасованого по 400 г. торгової марки «Від Миколи Івановича», виробництва ФОП Стьопін М.І., смт. Малинівка, Чугуївського району Харківської області, реалізація якого здійснювалося в одній із торгівельних мереж м.Києва.

Згідно з експертними висновками Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок де проводили експертизи, відібрані зразки меду «Різнотрав’я», виробництва громадянином Молчановим О.Б. та «Меду натурального акацієвого» фасованого по 400 г. торгової марки «Від Миколи Івановича», виробництва ФОП Стьопін Микола Іванович не відповідає показникам якості та безпечності згідно ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний». Відповідно до експертних висновків №025979д.т./im/5/20 та №025979д.т./im/26/20, виданих Державним науково – дослідним контрольним інститутом ветеринарних препаратів та кормових добавок м. Львів (зразки № 5 та № 26 — мед натуральний бджолиний) виявлено залишки антибіотиків та невідповідність меду за фізико-хімічними показниками, діастазним числом, од.Готе. та гідроксиметил-фурфуролу.

З метою недопущення та припинення обігу меду натурального, органолептичні та фізико-хімічні показники якого не відповідають встановленим нормам, та меду з вмістом залишків антибіотиків були проведені позапланові заходи державного контролю на потужностях громадянина Молчанова О.Б. та ФОП Стьопіна М.І. державними інспекторами Чугуївського та Вовчанського районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

За даними фактами проведено аналіз документації та заходи щодо встановлення всього ланцюгу операторів ринку, які здійснюють обіг зазначеного вище меду.

За порушення значень параметрів безпечності меду, встановлених законодавством України у сфері безпечності харчових продуктів на цих операторів ринку державними інспекторами складено відповідні протоколи, які разом з матеріалами справи направлені до відповідного органу (посадової особи), які мають право розглядати матеріали справи та накладати штрафи.

Нагадуємо, що відповідальність за порушення значень параметрів безпечності харчових продуктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб — підприємців — у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Повідомляємо, що виробником ФОП Стьопіним М.І. розпочато процедуру відкликання «Меду натурального акацієвого» фасованим по 400 г. торгової марки «Від Миколи Івановича», направлений лист на відклик вищевказаної продукції.

До уваги споживачів та операторів ринку харчових продуктів!

У разі придбання меду «Різнотрав’я», виробництва громадянином Молчановим О.Б., реалізація якого здійснювалася на агропродовольчому ринку «Соллі», м. Харків та «Меду натурального акацієвого» фасованим по 400 г. торгової марки Від Миколи Івановича» виробництва ФОП Стьопін Микола Іванович (партія №1, дата виробництва 02.01.2020) просимо негайно інформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області: пр-т Науки, 40, 6 поверх, м. Харків, 61166, факс: (057) 725-19-00, тел. (057) 725-19-00, E-mail: gudpss@kh-consumer.gov.ua