Про виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо запобігання виникненню та розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На виконання Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 № 87/2020 року, Держпродспоживслужба винесла  Доручення від 16.03.2020 № 601-10.1/15. Дорученням передбачено посилення  державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Станом на 20.03.2020 спільно з  органами місцевого самоврядування та виконавчої влади проведено  комісійні перевірки  23 об’єктів централізованного та 59 об’єктів децентралізованного водопостачання, 2  об’єктів водовідведення.

Порушення виявлені на  12 об’єктах централізованного та на 52 об’єктах децентралізованного водопостачання. Через виявлені порушення санітарного законодавства видано 16 приписів  та 8 відповідальних осіб притягнуті до адміністративної відповідальності.

У ході вказаних перевірок виявлені наступні порушення:

—  відсутність технологічного регламенту  або  іншого  документа з описом технологічного процесу виробництва      питної      води,     що     пройшли     державну санітарно-епідеміологічну   експертизу   та   отримали  позитивний висновок, що є порушенням;

— відсутність виробничого контролю за якістю питної води з об’єктів централізованого водопостачання;

— невідповідність якості питної води нормативним вимогам;

— не проводиться щорічне чищення та дезінфекція колодязів, що суперечить;

— не оформлені санітарні паспорти інженерних споруд децентралізованого питного водопостачання населення;

— недотримання кратності та повноти проведення виробничого контролю якості питної води.

Проведення перевірок об’єктів систем водопостачання та водовідведення населених пунктів триває.