Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 19 березня 2020 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області   на 66% обстежених площ озимих зернових та 100%  неорних земель було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності на орних землях 1,0 — 2, на неорних землях — 3,0 — 5 колоній на гектарі. На більшості обстежених площ  економічний поріг   шкодочинності не перевищений.

Враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно  забезпечити ретельний моніторинг  озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

У зв’язку з підвищенням денних температур повітря в посівах озимих зернових колосових культур відміченно  заселення піщаним мідляком на 16% площ за чисельності 0,5 — 1 екз. на кв.м  та ураження 0,5 — 2% рослин кореневими гнилями в слабкому ступені на 17% площ.

У подальшому, враховуючи наявний запас інфекції, слід очікувати зростання розвитку кореневих гнилей, септоріозу та інших  хвороб.

З метою обмеження поширення комплексу хвороб озимих зернових культур необхідно вжити комплекс агротехнічних заходів, а в разі необхідності  обробити посіви дозволеними до використання фунгіцидами. Економічний поріг шкідливості по септоріозу становить 3-5%, кореневих гнилях — 5% уражених рослин на початку вегетації.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.