Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 20 лютого 2020 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур та інших стацій на 85%  площ озимих зернових було відмічено наявність мишоподібних гризунів за чисельності 1,1 — 3 колоній на гектарі. На більшості обстежених площ  економічний поріг   шкодочинності не перевищений, осередково відмічена порогова чисельність.

Враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно  забезпечити ретельний моніторинг  озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.