Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 23 січня 2020 року

Впродовж останнього тижня спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур та інших стацій на 100% обстежених площ було відмічено наявність мишоподібних гризунів.

В посівах озимої пшениці, ріпаку, багаторічних трав та полях з під соняшнику і кукурудзи гризуни нараховувались за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі, неорних землях  — 2,8-3 колоній на гектарі.

На обстежених площах у посівах сільськогосподарських культур економічний поріг шкодочинності не перевищений.

В подальшому  суттєвого зростання популяції мишоподібних гризунів на усіх землях, в тому числі озимині, очікувати не слід.

В той же час, враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність полівок до розмноження, необхідно  забезпечити ретельний моніторинг  озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.