Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 9 січня 2020 року

Фенологія культур

Озимі зернові              кущіння (припинення вегетації)

Озимий ріпак             утворення розетки  (припинення вегетації)

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень    посівів сільськогосподарських культур відмічені такі шкідники.

Багатоїдні шкідники

Наявність  мишоподібних гризунів відмічається на 104 га посівів  озимої пшениці, в т.ч. у Харківському (48 га), Чугуївському (25 га) і Шевченківському (31 га)  районах за чисельності 1,0-3 колонії  на  гектарі та 1,4-3 жилих нір в колонії.

Також гризуни відмічені на площі 2 га неорних земель  у Шевченківському районі  за чисельності 2,0-5 колоній на  гектарі та 3,0-7 жилих нір в колонії.

В подальшому очікується їх міграція на озимі зернові колосові, озимий ріпак та багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.

Важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.