У Харківському районі зафіксовано випадок сказу кота

08.01.2020 в сел. Бабаї  Харківського району зареєстрований випадок сказу безпритульного кота, який підтверджено лабораторно.

За ініціативою Харківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 10.01.2020 проведене позачергове засідання ДНПК при Харківській районній державній адміністрації рішенням якого накладено карантинні обмеження по сказу на територію сел. Бабаї з прилеглими лісовими та польовими масивами та затверджений план комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин на територіях сел. Бабаї та сел. Покотилівка Харківського району.

Багато власників домашних тварин не вважають за потрібне проводити щеплення котів проти сказу, на їх думку в зоні ризику даного захворювання перебувають в основному собаки. Хоча насправді кішки хворіють сказом в кілька разів частіше собак.

Звертаємо увагу, що на початку першої стадії сказу не видно ніяких ознак хвороби кішки, але існує вірогідність зараження власника при контакті з твариною.

На жаль, дана хвороба не піддається лікуванню. Єдиним профілактичним заходом від зараження вихованця на сказ є вакцинація. Тільки вакцинація врятує вашого улюбленця і вас від смертельно небезпечної хвороби.