Інформація щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 26 грудня 2019 року

Фенологія культур

Озимі зернові              кущіння

Озимий ріпак             утворення розетки

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень    посівів сільськогосподарських культур відмічені такі шкідники.

Багатоїдні шкідники

Наявність  мишоподібних гризунів відмічається на 553 га посівів  озимої пшениці, в т.ч. у   Борівському (176 га), Валківському (48 га), Зміївському (62 га), Коломацькому (51 га), Краснокутському (67 га) і Лозівському (149 га)  районах за чисельності 1,1-2 колонії  на  гектарі та 1,6-5 жилих нір в колонії.

При обстеженні  посівів озимого ріпаку гризуни виявлені на 169 га в т.ч. у Коломацькому (98 га) і Лозівському (71 га)  районах за чисельності 1,6-3 колонії на  гектарі і 2,0-4 жилих нір в колонії.

При обстеженні  полів з під соняшнику гризуни виявлені у Валківському  районі на  15 га  за чисельності  3,0-4 колонії на  гектарі і  4,0-7 жилих нір в колонії.

При обстеженні   багаторічних трав гризуни виявлені на 49 га у Коломацькому  районі    за чисельності  3,1-4 колонії на  гектарі і  3,0-5 жилих нір в колонії.

Також гризуни відмічені на площі 4 га неорних земель, в т.ч. у Валківському (3 га) і Лозівському (1 га) районах  за чисельності 2,9-5 колоній на  гектарі та 5,3-8 жилих нір в колонії.

В подальшому очікується їх міграція на озимі зернові колосові, озимий ріпак та багаторічні трави і збільшення чисельності на зазначених культурах.

Важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами.

Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.