Про заходи по попередженню розповсюдження вірусного гепатиту А

Ситуація з захворюваності на вірусний гепатит А в Харківській області залишається напруженою. За 10 місяців 2019 року зареєстровано 328 випадків захворювання, в тому числі серед мешканців м. Харкова зареєстровано 233 випадки, Харківського району — 22, Дергачівського району  — 21, м. Люботин — 14, Краснокутського – 11, Валківського району — 7, Балаклійського району – 3 та інші.

З жовтня 2019 року погіршення санітарно — епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А відмічається в організованих колективах, зокрема, серед учнів загальноосвітньої школи № 136, Комунального закладу «Харківська спеціальна школа № 8», Державного навчального закладу «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» м. Харкова, Костянтинівського ліцею Краснокутської районної ради Харківської області, Краснокутського професійного аграрного ліцею, Комунального закладу «Ветеринарний ліцей» Дергачівської районної ради Харківської області, Комунального закладу «Казачолопанський ліцей» Дергачівської районної ради Харківської області.

Основною причиною розповсюдження захворюваності на вірусний гепатит А на теперішній час є контактно-побутовий шлях передачі збудника.

Перед головами районних державних адміністрацій та органами місцевого самоврядування визначені пріоритетні завдання щодо запобігання виникнення спалахів захворювання, забезпечення проведення профілактичних та протиепідемічних заходів на територіях, вирішення питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення, забезпечення населення та закладів освіти питною водою гарантованої якості, дотримання дезінфекційного режиму, проведення вакцинації та імуноглобулінопрофілактики серед контактних осіб тощо.

Для встановлення можливої реалізації водного шляху передачі, причин та умов виникнення погіршення санітарно-епідемічної ситуації з захворюваності на вірусний гепатит А в Краснокутському та Дергачівському районах Головним управлінням Держпродспоживслужби організовано позапланові перевірки селищних рад щодо стану водозабезпечення населених пунктів, де зареєстровані випадки захворювань та лабораторні дослідження питної води з різних джерел водопостачання. В ході перевірок виявлені порушення вимог Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Державних санітарних  правил та норм «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

З метою усунення порушень санітарного законодавства та за результатами лабораторних досліджень питної води видано приписи про усунення порушень санітарного законодавства та оштрафовані 4 відповідальних особи органів місцевого самоврядування та підприємства, що здійснює водопостачання в Дергачівському районі.

Ситуація щодо стану захворюваності та організація протиепідемічних заходів знаходиться на контролі в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківський області.

Протиепідемічні заходи тривають.