У Харківському районі зафіксовано випадок сказу лисиці

29.10.2019 в сел. Бабаї Харківського району зареєстрований про випадок сказу лисиці, який підтверджено лабораторно.

За ініціативою Харківського районного управління  Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області 30.10.2019 проведене позачергове засідання ДНПК при Харківській районній державній адміністрації на якому накладені карантинні обмеження по сказу на територію сел. Бабаї з прилеглими лісовими та польовими масивами та затверджений план комплексних заходів щодо ліквідації сказу тварин на територіях Бабаївської селищної ради та Покотилівської  селищної ради.

Згідно затвердженого плану фахівцями Харківської районної державної лікарнею ветеринарної  медицини сумісно з органними місцевого самоврядування проводяться необхідні протиепізоотичні заходи, у т.ч. переоблік тварин сприятливих до сказу, профілактичні щеплення невакцинованих проти сказу тварин, роз’яснювальна робота серед населення.

Щоб убезпечити себе від захворювання необхідно дотримуватись наступних правил:

  • дворових собак утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та намордниках. Щорічно робити профілактичні щеплення.
  • уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
  • не можна знімати шкуру з трупів диких тварин, вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси, а терміново викликати ветеринарного лікаря.

В разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу – за твариною можна встановити медичний нагляд.

Укушені рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно ретельно промити проточною водою з господарським милом, миючим засобом з подальшою обробкою країв рани спиртом, настойкою або водним розчином йоду. Ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою. В цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!