Про якість питної води в закладах освіти

Якість води — поєднання хімічного і біологічного складу та фізичних властивостей води водного об’єкта, яке зумовлює її придатність для певних видів використання. Якість води належить до найважливіших характеристик водних ресурсів, що визначають можливість їх раціонального використання та охорони від забруднення та виснаження. Вода — джерело життя, а вживання не якісної питної води загрожує важкими наслідками для здоров’я людини.

Куп’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області постійно проводить аналіз якості питної води за результатами лабораторних досліджень.

Протягом вересня 2019 року при лабораторному дослідженні питної води виявлено відхилення від встановлених норм в 3-х закладах освіти, а саме:

-в Куп’янській гімназії №7 Куп’янської міської ради вода питна не відповідала вимогам за бактеріологічними та санітарно-хімічним показниками;

— в Петропавлівській ЗОШ I-III ст. Куп’янської районної ради та в Куп’янському НВК №2 Куп’янської міської ради вода питна не відповідала вимогам за бактеріологічними показниками.

Органам місцевого самоврядування, начальникам відділів освіти, керівникам закладів надано пропозиції щодо прийняття відповідних заходів реагування та забезпечення вище вказаних закладів освіти водою гарантованої якості..

За пропозиціями Куп’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області в закладах проведено технічне обстеження стану водопровідних труб і часткову їх заміну, а також  вибірковий ремонт водопровідних кранів та змішувачів води.

За результатами повторно проведених лабораторних досліджень вода питна в  зазначених вище закладах відповідає вимогам.

Робота в даному напрямку продовжується.