Підведені підсумки стану дотримання вимог законодавства у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

Протягом оздоровчої кампанії 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області здійснювався нагляд (контроль) за функціонуванням закладів оздоровлення та відпочинку для дітей.

У складі комісій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування спеціалісти Головного управління взяли участь у 1060 перевірках дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Також проведено 448 інспектувань харчоблоків дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з питань дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

Здебільшого реєструвались порушення в організації харчування дітей, недотримання санітарно-гігієнічного режиму у закладах, порушення ведення медичної документації і таке інше.

За результатами проведених заходів винні у порушенні вимог санітарного законодавства особи були притягнуті до адміністративної відповідальності. Керівникам закладів надано 129 приписів про усунення порушень санітарного законодавства, 67 – законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, усі пропозиції були виконані у встановлені терміни.

Протягом оздоровчого сезону випадків ускладнення епідситуації, виникнення надзвичайних ситуацій у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку не зареєстровано.

За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) визначені рейтингові місця позаміських закладів. Перші місця посіли наступні заклади: Літній оздоровчий табір на базі санаторію-профілакторію «Факел» МЦ ГПУ «Шебелинкагазвидобування», ПЗОВ «Лісова галявина» Харківської районної ради, «Факел» КП «Харківводоканал»; останні місця рейтингу дістались заміському СОТ «Чайка» Харківського державного вищого училища фізичної культури №1, Зміївському ПЗОВ Біле озеро» Зміївської районної ради.