Результати моніторингу готовності закладів освіти до нового навчального року станом на 30.08.2019

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області взяли участь у роботі комісій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з визначення готовності закладів освіти до нового 2019-2020 навчального року.

Протягом липня-серпня поточного року у складі комісій було перевірено 1249 закладів, у т.ч. 527 закладів дошкільної, 722 загальної середньої освіти.

В ході перевірок виявлялися порушення вимог санітарного законодавства зокрема, необхідність проведення ремонтних робіт для забезпечення відповідності закладів вимогам санітарних норм та правил, невідповідність вимогам рівнів освітлення, незадовільні результати досліджень питної води, необхідність відновлення маркування обладнання, інвентарю, тощо.

За результатами перевірок для якісної підготовки закладів до функціонування їх керівникам були надані пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

Станом на 30.08.2019 акти готовності підписані 938 (73,4%) закладам, з них 298 (55,4%) – дошкільної, 624 (87,8%) – загальної середньої освіти, 17 (58,6%) закладам інтернатного типу.

За зверненнями керівників закладів освіти проводиться розгляд розкладів уроків, примірних двотижневих меню, переліків постачальників харчових продуктів на відповідність вимогам санітарного законодавства з подальшим погодженням вказаних документів.

Питання дотримання вимог санітарного законодавства у закладах освіти, знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Питання про стан дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та санітарного законодавства під час підготовки закладів освіти до нового навчального року за участі начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства було заслухано 16.08.2019 на селекторній нараді Харківської обласної державної адміністрації та 22.08.2019 – на нарадах керівників місцевих органів управління у сфері освіти, директорів закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування, проведених Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.