Зафіксований випадок отруєння дитини нітратами.

30.07.2019 до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області надійшла оперативна інформація щодо госпіталізації до реанімаційного відділення КНП ХОР «Обласна клінічна дитяча лікарня № 1» дитини 2019 року народження яка мешкає з батьками в Валківському районі Харківської області з діагнозом «Отруєння нітратами».

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області невідкладно було організовано заходи з проведення розслідування випадку отруєння дитини. За результатами розслідування було встановлено, що дитина, знаходиться на штучному вигодовуванні та її захворювання ймовірно пов’язане із використанням води для приготування дитячих молочних сумішей з перевищенням вмісту нітратів.

Спеціалістами Держпродспоживслужби, в ході проведення розслідування випадку отруєння дитини нітратами було встановлено, що на території домоволодіння, де мешкає дитина з батьками, обладнаний індивідуальний шахтний колодязь. В травні 2018 року Валківським підрозділом ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводились моніторингові дослідження води з вказаного шахтного колодязя. За результатами проведених досліджень було виявлено в відібраних пробах води перевищення вмісту нітратів в 3,7 разів.

На теперішній час стан дитини задовільний, середньої важкості, проводиться дезінтоксикаційна терапія. З батьками дитини проведена бесіда щодо небезпеки вживання води сумнівної якості, особливо для малих дітей.

Також, спеціалістами Валівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведена бесіда з секретарем органу місцевого самоврядування, щодо профілактики отруєння нітратами. До КНП «Валківський районний центр первинної медико–санітарної допомоги» Валківської районної ради Харківської області направлено листа з пропозицією щодо посилення санітарно-просвітницької роботи з профілактики отруєння нітратами, особливо з батьками дітей до трьох років, також інформовано органи місцевого самоврядування на території Валківського району Харківської області щодо необхідності забезпечення жителів населених пунктів питною водою гарантованої якості, відповідно до вимог ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»  від 24.02.1994 № 4004-ХІІ.