Про стан дотримання безпеки дітей під час оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року

09.07.2019 в Харківській обласній державній адміністрації відбулася селекторна нарада, до порядку денного якої внесено питання «Про стан дотримання вимог безпеки життя та здоров’я дітей під час оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року». З зазначеного питання заслухано доповідь керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, в якій зазначено, що в Харківській області влітку 2019 року заплановано функціонування 24 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з цілодобовим перебуванням дітей. Не розпочав функціонування дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Сосновий» Куп’янської районної ради.

687 таборів з денним перебуванням на базі закладів освіти  та 20 закладів праці та відпочинку завершили функціонування.

В період підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до оздоровчої кампанії 2019 року та у період їх функціонування спеціалістами Головного управління у складі комісій, створених на рівні адміністративних територій, проведено 1001 перевірку. В ході роботи комісій виявлено порушення у 46,6% перевірок.

Більшість недоліків були встановлені у підготовчий період. По всім фактам повідомлені районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування. Підготовлено та направлено 538 листів.

Всі заклади оздоровлення та відпочинку відкриті після усунення зауважень  на підставі підписаних актів прийомки.

В період функціонування у зв’язку з виявленням порушень санітарного законодавства власникам та керівникам закладів оздоровлення та відпочинку надано 110 приписів, які проконтрольовані спеціалістами Головного управління. На теперішній час 107 приписів виконано, 3 – залишаються на контролі.

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України в період функціонування закладів оздоровлення та відпочинку спеціалістами Головного управління організовано та проводяться позапланові інспектування у сфері безпечності харчових продуктів. Інспектування проводяться кожної зміни.

За поточний період оздоровчої кампанії 2019 року проведено 340 перевірок харчоблоків закладів відпочинку при школах та 20 закладів оздоровлення з цілодобовим перебуванням дітей. За результатами надано 60 приписів про усунення виявлених порушень, з них 59 виконані у встановлені терміни, 1 залишається на контролі.

Питання функціонування закладів оздоровлення та відпочинку залишається на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

У засобах масової інформації некоректно надана інформація про функціонування 500 закладів оздоровлення та відпочинку з порушеннями санітарного законодавства в Харківській області. Наголошуємо, що авторами невірно трактовані цифри щодо вжитих заходів Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області, оприлюднених на сайті Держпродспоживслужби 27.06.2019.

Пропонуємо засобам масової інформації при висвітленні питань щодо діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області контактувати безпосередньо з фахівцями для з’ясування даних для оприлюднення.