ЗА ПОРУШЕННЯ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ШТРАФУЮТЬ!

Відповідно до «Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області», затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 21.07.2017  №579 в 2019 році за порушення санітарного законодавства притягнено до адміністративної відповідальності 46 осіб на суму  понад 8 тис. грн.

Найбільш поширеними є порушення вимог  Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та «Державних санітарних норм і правил утримання території населених місць», затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145, також порушники санітарного законодавства притягалися до адміністративної відповідальності за порушення пов’язані із забрудненням атмосферного повітря викидами шкідливих речовин, недотриманням нормативів застосування пестицидів та інші.

Виявлення порушень санітарного законодавства, своєчасне накладення штрафів на правопорушників, усунення причин і умов, які сприяють вчиненню порушень, невідворотність покарання, є одним із  засобів забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.