До уваги батьків, які відправляють дітей на відпочинок!

Літо – пора для відпочинку та оздоровлення дітей. У батьків постають питання «як організувати відпочинок дитини?», «який заклад обрати?»

Згідно з Державним соціальним стандартом оздоровлення та відпочинку дітей при наданні послуг оздоровлення та відпочинку повинні забезпечуватися повна безпека для життя і здоров’я дітей, дотримання вимог санітарного законодавства, правил протипожежної безпеки, дотримання заходів з профілактики травматизму і попередження нещасних випадків.

Готовність закладів, як з цілодобовим, так і денним перебуванням, до прийому дітей на оздоровлення та відпочинок визначається комісією, створеною органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, засновником закладу із залученням представників контролюючих органів, у т.ч. Держпродспоживслужби.

Останнім часом почастішали випадки здійснення відпочинку організованих груп дітей на базі готелів, оздоровчих комплексів, баз відпочинку, інших закладів для дорослих в умовах, які не відповідають вимогам санітарних норм та правил, направлених на створення безпечних умов задля збереження здоров’я дітей.

Перед відправленням дитини на відпочинок радимо батькам запросити акт комісійної прийомки закладу у його керівника, або організатора, який займається відправленням груп дітей на оздоровлення та відпочинок. Заздалегідь цікавитися, в яких умовах будуть перебувати діти? чи створені там умови безпечного проживання, харчування, організації дозвілля?

Повідомляємо, що в Харківській області цього року планується функціонування 23 цілодобових позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, більшість з яких розпочинають функціонування у період з 02 до 15 червня. На сьогодні за висновками місцевих комісій 4 заклади вже готові до прийому дітей.

Бажаємо безпечного та цікавого відпочинку дітям!