В магазинах мережі супермаркетів були розповсюджені рекламні буклети з рекламою алкогольних напоїв з ознаками  порушення абз.1 ч.7 ст.22 Закону України «Про рекламу».

Головним управлінням  Держпродспоживслужби в Харківській області на виконання листа Держпродспоживслужби вих. №Д-154/5180-18 від 02.04.2018 щодо посилення контролю за дотриманням рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог Закону України «Про рекламу» в частині алкогольні напої, в магазинах мережі супермаркетів були розповсюджені рекламні буклети з рекламою алкогольних напоїв з ознаками  порушення абз.1 ч.7 ст.22 Закону України «Про рекламу».            Реклама алкогольних напоїв, а також знаків для товарів та послуг, інших об`єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються дані вироби та напої, повинна супроводжуватися текстом попередження такого змісту: «Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров`я». Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження – білим.     Рекламодавцем розміщувалась реклама алкогольних напоїв, яка містила текст попередження такого змісту: «Чрезмерное употребление алкоголя вредит вашему здоровью!», колір тексту попередження – сірий.              За встановлені порушення абз.1 ч.7 ст.22 Закону України «Про рекламу» суб’єкта господарювання (рекламодавця) притягнено до відповідальності у відповідності до ст.27 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. №270/96-ВР із змінами та доповненнями.

Сума штрафу за розповсюдження реклами з порушенням чинного законодавства про рекламу, згідно з ч.4 ст.27 Закону України «Про рекламу»,  складає у розмірі п’ятикратної вартості розповсюдженої реклами. Розмір штрафних санкцій склав 1279,80 грн.