ПРОФІЛАКТИКА АЛКОГОЛЬНИХ ОТРУЄНЬ.

Багато хто вважає, що прийом алкоголю – це спосіб зняти психоемоційне напруження, розслабитися і підняти настрій. Мало хто замислюється про те, що навіть невелика доза алкоголю може стати дуже підступною і жорстокою отрутою для людського організму.

За даними статистики, понад 50% летальних випадків у результаті отруєння настає саме при отруєнні алкоголем і його сурогатами.

Ступінь отруєння та його наслідки залежать від низки факторів: властивостей і кількості отрути, що потрапила до організму, способу її надходження, тривалості перебування в організмі (часу контакту з отрутою), стану здоров’я людини. Людина, що знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, не здатна адекватно оцінювати свій стан і тому може не помітити, що отруїлася спиртовмісними напоями. Найважче алкогольне отруєння протікає у жінок, підлітків та дітей.

Ознаками алкогольного отруєння є:

— відсутність самокритики і переоцінка своїх можливостей (людина не визнає, що п’яна, і продовжує випивати); порушення координації рухів, розлад уваги; гучна, нерозбірлива та нечітка мова; розкріпачення інстинктів (статевого, харчового); почервоніння обличчя, посилення потовиділення; нудота і блювання.

— ознаки отруєння сурогатами алкоголю з’являються швидко і вже за 10-12 годин стан людини ускладнюється: з’являється біль в очах, порушується зір, людина втрачає свідомість, дихання стає шумним. Можливо мимовільне сечовипускання і дефекація, блювота, рясне відділення слини і слизу, іноді у вигляді піни.

З метою збереження життя, запобігання шкоди здоров’ю та ведення здорового способу життя, не вживайте алкоголь невідомого походження, сурогатні алкогольні напої, напої виготовлені або придбані у невідомих осіб, через посередників або в домашніх умовах.

Доброго Вам здоров’я!