Оперативна інформація про захворювання на харчову токсикоінфекцію серед дітей

В Зміївському районі Харківської області зареєстровано 10 випадків захворювання на харчову токсикоінфекцію серед дітей КЗ «Слобожанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3» Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області. 8 дітей госпіталізовано до КНП «Слобожанська районна лікарня», 2 дитини проходять лікування амбулаторно.

Для встановлення причин та умов виникнення спалаху інфекційного захворювання з 12.04.2019 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби  в Харківській області проводиться епідеміологічне розслідування та обстеження закладу.

Під час обстеження закладу виявлені порушення вимог санітарного законодавства та законодавства в сфері безпечності харчових продуктів стосовно організації харчування дітей,  умов зберігання харчових продуктів, технології приготування страв, своєчасного медичного огляду працівників закладу тощо.

Керівнику дитячого закладу видані приписи про усунення порушень санітарного законодавства та законодавства в сфері безпечності харчових продуктів.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області розглядається питання щодо накладення штрафу на оператора ринку харчових продуктів за виявлені порушення законодавства в сфері безпечності харчових продуктів.

За ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Розпорядженням селищного голови діяльність закладу зупинена на час проведення епідеміологічного розслідування.

Ситуація залишається на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Проведення протиепідемічних заходів триває.