Отруєння нітратами!

В селищі Прудянка Дергачівського району  стався випадок отруєння нітратами однорічної дитини. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області  проводиться розслідування цього випадку. Дитина захворіла після вживання  води з індивідуального колодязя та на даний час залишається в лікарні.  В ході розслідування встановлено, що у  воді переважної більшості  громадських колодязів селища Прудянка вміст нітратів перевищує нормативні показники. За цим фактом голові селищної ради винесено припис про усунення порушень санітарного законодавства.

Ризик виникнення отруєння нітратами  у дітей, особливо перших 3-х років життя, пов’язаний, насамперед, із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. Причиною виникнення отруєння нітратами може бути овочевий сік, молочна суміш, що готуються на воді, забрудненій нітратами.

Симптоми отруєння нітратами  у дітей є посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах. У дітей, може бути блювання, пронос, збільшення слиноутворення. При перших ознаках отруєння негайно звертайтеся за медичною допомогою.

Пропонуємо не застосувати  води з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники або у разі відсутності інформації щодо якості питної води з колодязів та каптажів як громадських, так і індивідуальних.

Звертаємо Вашу увагу, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком.

Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність.