Щодо отруєння бджіл

Отруєння бджіл – неприпустимі явища, попередження яких є спільним завданням влади, бджолярів та сільгоспвиробників. З метою попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, 19 березня 2019 року начальником Краснокутського районного управління Шатохіною С.І. спільно з головним спеціалістом відділу захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби Кінах Ю.В. на базі Краснокутського районного будинку культури за адресою: пров. Театральний, 12, смт. Краснокутськ, Краснокутський район, Харківська область проведено семінар-нараду щодо дотримання ветеринарних, фітосанітарних та санітарних законодавчих вимог при провадженні господарської діяльності в галузях бджільництва, рослинництва та садівництва.

Учасники зустрічі обговорили порядок проведення реєстрації пасік згідно із законодавчими вимогами, дотримання ветеринарно-санітарних правил, питання профілактики інфекційних та інвазійних захворювань бджіл, відбір проб і проведення лабораторних досліджень продуктів бджільництва та бджіл, щодо санкцій через невиконання норм українського законодавства, маркування продукції бджільництва.

Крім того, були проаналізовані основні порушення санітарного законодавства при застосуванні пестицидів та агрохімікатів, які можуть призвести до отруєння бджіл та висвітлили безпеку  використання пестицидів у рослинництві.

У роботі семінар-наради взяли участь: начальник управління агропромислового та економічного розвитку Краснокутської РДА, сільські та селищні ради, сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства Краснокутського району, пасічники Краснокутського району, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, ветеринарні лікарі Краснокутської районної державної лікарні ветеринарної медицини.