Як відправити дитину до закладу оздоровлення та відпочинку

У період оздоровчої кампанії власниками та персоналом дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вживаються заходи щодо створення умов для безпечного, змістовного відпочинку дітей. Однак, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя великою мірою залежить від того, як дитина буде підготовлена до поїздки.

Батькам, які відправляють дітей на оздоровлення та відпочинок корисно знати:

Висновок про можливість перебування дитини у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку надає медичний працівник закладу освіти або закладу охорони здоров’я, до якого необхідно звернутись для проходження медичного огляду та отримання медичної довідки на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку.

У медичній довідці має бути зазначено про стан здоров’я, наявність алергічних захворювань, перенесені інфекційні захворювання (кір, скарлатина, кашлюк, епідемічний паротит, вірусні гепатити, вітряна віспа, дизентерія), проведені щеплення (проти дифтерії, кашлюка, правця, кору, вірусного гепатиту, БЦЖ, туберкулінові проби в динаміці тощо) із вказівкою дат їх проведення, результати огляду на педикульоз і коросту, наявність довідки про відсутність контакту з інфекційними хворими, фізичний розвиток, фізкультурна група, рекомендований режим.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку має право відмовити у прийомі дитини до закладу в разі: відсутності путівки; невідповідності віку дитини встановленим вимогам; відсутності у дитини, яка прибула на оздоровлення та відпочинок до дитячого закладу, медичної довідки встановленого зразка.

Батьки або інші законні представники дітей зобов’язані:

  • забезпечити дитину на час перебування у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку необхідним одягом (теплим одягом на випадок зниження температури повітря, легким закритим одягом для вечірніх прогулянок, подорожей, походів у ліс), зручним взуттям (бажано декілька пар), головним убором, засобами гігієни;
  • провести з дитиною превентивну роботу щодо запобігання шкідливим звичкам; роз’яснювальну роботу з питань обов’язкового дотримання режиму дня у закладі, виконання вимог вихователів та медичного персоналу; недопущення самовільного виходу за територію закладу, купання у водоймищах або басейні. Обов’язково, за будь-якої надзвичайної ситуації, при виникненні проблем у стані здоров’я повідомляти вихователів та медичний персонал.

Лікарських засобів дитині у заклад оздоровлення та відпочинку давати не потрібно, тому що у кожному закладі організована робота кваліфікованого медичного персоналу, наявні медикаменти та медичне обладнання.

Не слід давати дитині харчові продукти, вартість харчування дозволяє забезпечити дітей повноцінним різноманітним харчуванням, у т.ч. свіжими фруктами, овочами, соками, кондитерськими виробами.

Приємного відпочинку Вашим дітям.