На території м. Харкова виявлено інфекційний об’єкт по африканській чумі свиней.

01.02.2019 на стихійному сміттєзвалищі розташованого при виїзді з вул. Світлої на Кільцевий шлях (територія Московського району м. Харків) виявлено трупи та рештки свиней у мішках.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та Харківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби негайно проведено епізоотичне розслідування та відбір проб патологічного матеріалу від трупів свиней.

За результатами досліджень Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області у патологічному  матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

02.02.2019 проведені заходи по знищенню  трупів свиней та їх решток шляхом спалювання та дезінфекція місця спалювання.

Заходи по ліквідації інфікованого об’єкту проводились за участі представників Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

04.02.2019 заплановано проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській міській раді з метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області посилені заходи щодо  проведення ветеринарно-санітарної експертизи сировини та продуктів тваринного походження на агропродовольчих ринках, організовано переоблік наявного свинопоголів’я, в господарствах незалежно від форм власності ініційовані заходи щодо припинення та недопущення торгівлі сировиною та харчовими продуктами тваринного походження  у невстановлених місцях, посилена роз’яснювальна робота серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней.

З метою недопущення розповсюдження збудника АЧС на території області переконливо пропонуємо власникам свиней інформувати Держпродспоживслужбy при підозрі на захворювання тварин, населенню не купувати продукти тваринного походження в невстановлених місцях, керівникам господарств забезпечити високий рівень біозахисту на фермах.