Про паспортизацію складів для зберігання пестицидів і мінеральних добрив

Відповідно до статті 12 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 №86/95-ВР, Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 зберігання пестицидів на складі допускається тільки після отримання санітарного паспорта. Паспортизація складів здійснюється щорічно.

У 2018 році до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області надійшло 65 заяв суб’єктів господарювання щодо видачі санітарних паспортів на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив.

За результатами 7 перевірок, проведених спеціалістами Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та Управління фітосанітарної безпеки були виявлені порушення законодавства: недотриманням санітарно-захисної зони, відсутність допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами. До керівників  підприємств направлені 7 приписів про усунення порушень, після усунення порушень видані санітарні паспорти.

Всього у 2018 році видано 62 санітарних паспорта на право одержання, зберігання  і застосування пестицидів і мінеральних добрив та 2 дозвола на право користування тимчасовим аеродромом (вертодромом). 3 суб’єктам господарювання було відмовлено у видачі санітарних паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив, 1 суб’єкту господарювання було відмовлено у видачі дозволів на право користування тимчасовими аеродромами (вертодромами) у зв’язку з недотриманням санітарно-захисної зони до житлової забудови.